کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
شركت بازاريابي شبكه اي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضويت در خبرنامه
  عضويت لغو عضويت

ورود اعضا
  نام کاربري :
  پسورد :

عضويت در سايت
  نام کاربري :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ايميل :
  نام اصلي :

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۳۶:۴۷

بازاريابي شبكه‌اي يا بازاريابي چند سطحي (MLM) كسب‌و‌كاري جوان در جهان اما كمي قديمي‌تر نسبت به آنچه در ايران رواج يافته است، به شمار مي‌رود. اين نوع بازاريابي كه از نظر بسياري تحليلگران همان راه و روش هرمي است، هنوز در دنيا بحث‌برانگيز است. برخي آن را غيرقانوني مي‌خوانند و حتي در بسياري كشورها همچون چين فعاليت اين شركت‌ها ممنوع است.

اگر گشتي در اينترنت بزنيد شمار بسياري از مطالبي را مي‌بينيد كه نسبت به بازاريابي شبكه‌اي هشدار مي‌دهند. در بسياري از اين نوشته‌ها به اشتباه فرقي بين بازاريابي شبكه‌اي و فعاليت هرمي غيرقانوني مشاهده نمي شود. در اين مقاله تصميم داريم نكاتي را به شما جهت آگاهي بيشتر در زمينه شركت هاي بازاريابي شبكه اي غيرقانوني، آموزش دهيم.

پرداخت مبلغ براي عضويت : اگر شركتي براي ورود شما به شبكه بازاريابان از شما درخواست پرداخت شهريه كرد به معناي متقلب بودن اين شركت است. چرا كه اگر قرار باشد شما كالاهاي توليد شده آن شركت را به فروش برسانيد ديگر دليلي ندارد كه مجبور به پرداخت حق عضويت باشيد.

درآمد زياد در ازاي كار كم: بدون شك كارهايي در دنيا وجود دارد كه براي شما چندان سخت نيستند اما درآمد بالايي نصيب‌تان مي‌كنند. اما مطمئنا هيچ كسب‌و‌كاري در جهان وجود ندارد كه همه كساني كه وارد آن مي‌شوند پول هنگفتي به دست آورند. براي پول زياد بايد كار زياد هم كرد.

كسب درآمد از طريق جذب افراد جديد : اين يك دروغ بزرگ است. اگر شركتي از شما خواست كه به جذب توزيع‌كنندگان جديد به جاي جذب مشتريان جديد بپردازيد بدانيد كه كلاهبردار است. در چنين سيستمي به‌زودي تعداد زيادي بازارياب وجود خواهند داشت كه هيچ سودي نمي‌كنند.

خريد بيشتر مساوي است با سود بيشتر: بسياري از شركت‌هاي بازاريابي شبكه‌اي شما را تشويق به خريد بيشتر مي‌كنند و مي‌گويند با خريد بيشتر سطح شما در شبكه بالاتر مي‌رود و امتياز بيشتري كسب مي‌كنيد. اين يك دروغ است. خريد بيشتر هيچ سودي نصيب شما نمي‌كند بلكه آن‌چيزي كه به شما سود مي‌دهد فروش بيشتر است. اين ها برخي ويژگي هاي شركت هاي بازاريابي شبكه اي غيرقانوني است.

با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه ما باشيد. 

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۴۱:۲۴

از سالها پيش، شركت هاي هرمي هر روز با شكل و ظاهر و طرحي مختلف اما با ماهيتي كلاهبردارانه و فريبكارانه در تلاش براي جذب افراد در كشور ما بوده اند. از سال 84 كه بر طبق بند "ز" قانون اخلالگران در نظام اقتصادي، هر گونه فعاليت در اين شركت ها غير قانوني اعلام شد، افراد آگاه تر شدند و گرايش به اين شركت ها روز به روز كمتر شد. از طرفي بازاريابي شبكه اي در كشور در بستر قانون و تحت نظارت و سازماندهي وزارت صنعت، معدن و تجارت روز به روز گسترده شد و اين صنعت نوپا همراه با فراز و نشيب هايي امروز توانسته جايگاه خود را بين علاقمندان به اين حرفه پيدا كند تا جايي كه در حال حاضر، 31 شركت بازاريابي شبكه اي در كشور بر اساس آئين نامه اجراي موضوع ماده 87 قانون نظام صنفي در حال فعاليت هستند و شواهد حاكي از آن است كه تعدادي بالغ بر يك ميليون نفر در اين شركت ها عضو شده اند و داراي جايگاه بازاريابي شبكه اي مي باشند.

 

از آنجا كه براي موفقيت در اين حرفه، فاكتورهاي مختلفي چون توانايي شخصي فرد بازارياب، طرح درآمدي شركت، تلاش خود فرد، محصولات شركت و ساير عوامل تاثير گذار است، ممكن است بازاريابان طي فعاليت در اين حرفه، با چالش هايي روبرو شوند تا جايي كه حتي نتوانند به درآمد و جايگاه مدنظر خود دست يابند. اينجاست كه برخي ليدرها و افراد فعال در شركت هاي غيرمجار و هرمي شروع به اغواگري و سياه نمايي در حرفه بازاريابي شبكه اي مي نمايند تا بتوانند از بين بازارياباني كه شايد به دلايلي نتوانسته اند در اين حرفه موفق شوند، قربانياني براي عضويت در اين شركت هاي غيرمجاز پيدا كنند.

 

ليدرهاي اين شركت هاي هرمي با بزرگ نمايي مشكلاتي كه پيش روي افراد در بازاريابي شبكه اي است، سعي مي كنند آنها را از فعاليت در شركت هاي داراي پروانه كسب و مجوز دار منصرف و دلسرد كنند و آنها را جذب شركت هاي هرمي نمايند.

 

مهم ترين موضوعي كه ليدرهاي شركت هاي هرمي براي جذب بازاريابان شركت هاي بازاريابي شبكه اي روي آن مانور مي دهند، كسب پورسانت هاي بالا به دلار است. آنها از شرايط اقتصادي و افزايش قيمت دلار سوء استفاده مي كنند تا حضور و فعاليت در بازاريابي شبكه اي را بي فايده و تلف كردن وقت، سرمايه و انرژي جلوه دهند. براي فريب افراد اين ليدرها اظهار مي كنند كه شما مي توانيد درآمد خود را به دلار دريافت كنيد و ارزش اين درآمد چند برابر ارزش پول رايج كشور است و در واقع پول بيشتري بدست مي آوريد حال آنكه به اين مطلب اشاره نمي كنند كه سرمايه آورده افراد نيز به دلار است.

 

يكي از مهم ترين شركت هايي كه در اين موضوع به اغواگيري مي پردازد، شركت هرمي يونيك فايننس است كه ادعا مي كند سرمايه گذاري در بورس آمريكا و در سهام شركت هايي چون اپل، ياهو و فيسبوك انجام مي دهد كه البته اين ادعا غير قابل صحت سنجي و كذب است و اين شركت ها صرفا با عضويت افراد جديد الورود پورسانت پرداخت مي كنند و در روند و فرآيند كاري اين شركت، هيچ گونه سرمايه گذاري و فعاليت مولد اقتصادي وجود ندارد بلكه شركت صرفا با سرمايه آورده افراد جديد، پورسانت بالاسري ها را مي دهد و پس مدت اندكي كه افراد از فعاليت ناكارآمد اين شركت آگاه شوند و شركت عضو ورودي نداشته باشد، اقدام به كلاهبرداري مي نمايد.

به بازاريابان شركت هاي بازاريابي شبكه اي توصيه مي شود از حضور و فعاليت در اين شركت هاي غير قانوني امتناع نمايند چرا كه علاوه بر غير قانوني بودن و مشمول مجازات و حبس، سرمايه خود را از دست داده و متضرر خواهند شد. بازاريابان آگاه باشند كه در صورت فعاليت و عدم تامين خواسته شركت هاي هرمي (عضوگيري و پرداخت وجه)، هيچ گونه بازگشت سرمايه اي وجود ندارد و سرمايه اوليه به طور كامل از دست خواهد رفت.

بازاريابان شركت هاي بازاريابي شبكه اي در صورتي كه با مشكلي مواجه شوند يا به هر دليلي نتوانند در اين حرفه موفق شوند، مي توانند محصولات خريداري شده را باز پس دهند و سرمايه آورده خود را بازگردانند اما در شركت هرمي هيچ راه برگشتي وجود ندارد چرا كه كار آنها بر اساس فروش، آموزش و فعاليت اقتصادي نيست و مقصود آنها كلاهبرداري و فريب افراد مي باشد. 

منبع : mlmbook

با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه ما باشيد.

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۲۲:۰۶

 در اين مقاله تصميم داريم نتورك ماركتينگ را از ديدگاه رابرت كيوساكي بررسي كنيم و دلايل او را براي ورود به اين حرفه و موفق شدن در آن  بيان كنيم.

عده اي تصور مي كنند بازاريابي شبكه اي فعاليتي است كه براي همه مناسب نيست يا فقط عده كمي در آن به موفقيت مي رسند و درآمدهاي بالايي كسب مي كنند اما واقعيت چيزي غير اين است يعني در اين حرفه فرصت براي همه افراد يكسان است و همه مي توانند در آن به موفقيت برسند.

از نظر رابرت كيوساكي ام ال ام  يكي از كم هزينه ترين راه ها براي كسب مهارت ثروتمندي است. از نظر وي دليل اصلي عدم موفقيت افراد در بازاريابي شبكه اي، اين است كه آن ها زود كار را رها مي كنند. وي معتقد است در نتورك شما با موفق كردن ديگران به موفقيت مي رسيد. در واقع شما بدون كمك ديگران نمي توانيد به رده هاي بالا دست يابيد. اگر شما با آموزش و حمايت به ديگران كمك كنيد تا آن ها از ذهنيت فقير خود رها شوند به موفقيت خود نيز نزديك شده ايد. گاهي در ماه و سال اول پول زيادي به دست نمي آوريد. اينكه شما بتوانيد به ديگران اين آموزش را دهيد كه با برخورد با چنين وضعي از هدف خود دست نكشند كاري دشوار است.

بنظر رابرت كيوساكي اولين خطاي افراد در حين ورود به بازاريابي شبكه اي اين است كه براي پول درآوردن وارد آن مي شوند و زماني كه پس از چند ماه به درآمد بالا نمي رسند دلسرد مي شوند. افراد بايد ياد بگيرند كه براي پول كار نكنند بلكه براي ساخت تجارت خود انرژي بگذارند. تمام تمركز خود را معطوف به ساختن سازمان كنيد و مطمئن باشيد آزادي مالي نتيجه آن خواهد بود.

براي بدست آوردن پول وارد نتورك ماركتينگ نشويد بلكه هدفتان ساختن سازماني پولساز باشد. وي معتقد است براي موفقيت در نتورك ماركتينگ احتياج به دو خواسته و دليل اساسي داريد، اول كمك به خودتان و دوم كمك به ديگران. اگر فقط براي يكي از اين دلايل وارد شده ايد، به هدف خود نخواهيد رسيد.

براي كساني كه فقط براي پول كار كرده اند،  ساختن در ابتداي راه براي آن ها دشوار است و بنظر آن ها كاري بيهوده به نظر مي آيد. اين در واقع همان مانعي است كه اجازه نمي دهد در راس يك مجموعه بزرگ قرار بگيرند. اين افراد پول را بيشتر از تغيير ذهنيت خود دوست دارند. لازم به ذكر است كه هيچ تغييري يك شبه اتفاق نمي افتد و بايد زمان و انرژي براي آن صرف كرد اما همان تصميم هم براي شروع كافي است.

يكي از ويژگي هاي خوب بازاريابي شبكه اي اين است كه شما به پول زيادي نمي رسيد مگر اينكه زمانتان را براي كمك به ديگران هزينه كنيد. اگر نمي خواهيد زمانتان را براي ديگران صرف كنيد بايد بدانيد كه به موفقيت نخواهيد رسيد و بهتر است به كارهاي سنتي برويد. در بازاريابي شبكه اي حرفه اي شما سازماني مي سازيد كه براي شما كار نمي كنند براي پول هم كار نمي كنند آن ها براي ساخت تجارت خود زمان مي گذارند و درواقع تجارت شما را هم گسترش مي دهند.

كسب و كار بازاريابي شبكه اي به هركسي اجازه مي دهد در دايره ثروتمندان قرار بگيرد و يك راه كم هزينه براي گذر از نيمه اول نمودار است. شما در بازاريابي شبكه اي براي كسي كار نمي كنيد پس بهتر است ياد بگيريد براي پول هم كار نكنيد. تمركزتان را روي ساخت سازمان و سيستم بگذاريد و دو دليل اصلي موفقيت در نتورك ماركتينگ را از ياد نبريد:

كمك به خودتان و كمك به ديگران.

با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه ما باشيد. 

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۵۶:۲۴

توانايي برقرار ارتباط براي هر فرد در دنيا امروز موضوعي مهم است كه درواقع بخش جدايي ناپذيري از زندگي هر شخصي است. تاثير اولين ارتباط طولاني و به ياد ماندني خواهد بود.

اگر با دقت به موضوع ارتباط توجه كنيم متوجه خواهيم شد كه نحوه برقراري ارتباط، لحن بيان و منش رفتاري ما باعث درك يا عدم درك طرف مقابل از مفهوم كلام ما مي شود. براي اكثر افراد پيش آمده كه راجب موضوعي توضيح مي دهند و براي خودشان بسيار واضح است اما فرد مقابل متوجه حرف آن ها نمي شود. اگر اين اتفاق بارها براي شما بيفتد وقت آن رسيده كه نحوه برقراري ارتباط تان را بررسي كنيد.

علاوه بر زندگي شخصي برقراري ارتباط در تجارت شما هم نكته بسيار مهمي است و تاثير زيادي در روند كسب و كار شما دارد. توانايي افراد در برقراري ارتباط موثر يعني برقراري و حفظ ارتباط در داخل و خارج از سازمان. ارتباط موثر جلوي ايجاد سوتفاهم، فرسودگي و گسستگي روابط را مي گيرد. تغيير نگرشي كه در اولين ديدار در ذهن طرف مقابل شكل مي گيرد كار بسيار سختي است. پس يك شروع خوب مي تواند راه مطئني براي ايجاد يك ارتباط خوب باشد. بنابراين برقراري اولين ارتباط را مي توان مهم ترين برخورد در كل روند ايجاد يك رابطه دانست.

دراين مقاله چند نكته ساده اما كليدي را مطرح مي كنيم.

ظاهري آراسته و مناسب داشته باشيد. زماني كه براي بار اول شخصي را ملاقات مي كنيم قبل از هر صحبت و شناختي، ظاهر شخص اولين چيزي است كه تا حدودي ما را با سلايق و شخصيت وي آشنا مي كند. منظور از ظاهر آراسته پوشيدن لباس هاي گران قيمت و زيورآلات نيست بلكه منظور شيك پوش بودن و مرتب بودن است.شما بايد متناسب با مكاني كه با آن دعوت شده ايد بايد لباسي مناسب بپوشيد.

خوش بو بودن سبب ايجاد يك حس خوب در مخاطب شما مي شود. شما بايد ظاهري آراسته داشته باشيد نه ظاهري كه سبب جلب توجه شود. پس از مدل هاي عجيب و غريب استفاده نكنيد. در اولين ارتباط ساده و مرتب باشيد.

در اولين ملاقات اينكه شما سلام كنيد يا صحبت راجع به سوژه ملاقاتتان را شروع كنيد، مي تواند نشان دهنده اعتماد به نفس و تسلط شما بر روي موضوع باشد. اين موضوعي است كه به جلب اعتماد طرف مقابل كمك مي كند.

شما بايد شاداب باشيد و به خودتان هم مسلط باشيد. اولين ارتباط مانند يك معرفي نامه از شما در ذهن افراد باقي مي ماند و تاثير بسياري خواهد داشت. نياز نيست كه استرس داشته باشيد يا تلاش بسياري براي راضي كردن فرد داشته باشيد . برخلاف باور عموم، بخش بزرگي از برداشت افراد نسبت به كسب و كار شما، در همان چند دقيقه اول رقم مي خورد. پس شما بايد بر اهداف خود متمركز باشيد. شما بايد بدانيد كه در آن لحظه شما معرف كل تجارتتان هستيد پس تاجرانه و حرفه اي عمل كنيد.

رفتار صحيح شما سبب نفوذ كلامتان در مخاطب خواهد شد.

با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه ما باشيد. 

[ ۱ ]