کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
شركت بازاريابي شبكه اي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضويت در خبرنامه
  عضويت لغو عضويت

ورود اعضا
  نام کاربري :
  پسورد :

عضويت در سايت
  نام کاربري :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ايميل :
  نام اصلي :

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۵۰:۳۷

برترين شركت بازاريابي شبكه اي  يكي از سوالات متداول بازاريابان اين است كه بهترين شركت بازاريابي شبكه اي در ايران كدام شركت است؟ براي پاسخ به اين سوال بايد قسمت هاي مختلف يك شركت و موارد متعددي را بررسي كنيم و سپس اين خود شما هستيد كه بهترين شركت بازاريابي را انتخاب مي كنيد.
در اين قسمت موارد مخالف را بررسي مي كنيم.


محصولات بي نظير و رقابتي


يك شركت خوب نتورك، بايد با ارائه محصولات باكيفيت و خوب، بازاريابان خود را حمايت كند. چرا كه فروش محصولات در اين بازار رقابتي و اين دوره اقتصادي كار چندان راحتي نيست و اگر شركتي محصولاتي بي كيفيت با قيمت بالا ارائه كند، قطعا سبب افت فروش شده و به مرور زمان ورشكسته مي شود.

راه سودآوري

شركت هاي هوشمند زمان زيادي را صرف ايجاد راه هايي براي سودآوري زود هنگام فروش خود مي كنند. اين راه ها مي تواند ايجاد يكپلن درآمدزايي مناسب، آموزش صحيح به بازاريابان و مسائلي از اين قبيل باشد.
زماني كه بازاريابان پس از تلاش هاي خود به سود دست يابند كمتر تمايل به ترك شركت خواهد داشت.


راهبري با تجربه


در اين حرفه براي موفقيت به بيش از يك ايده نياز است. به عملي شدن ايده ها و عملي شدن هم ب دانش عميق نياز دارد. دانش عميق به درك گسترده اي از نكات دقيق و جزيي اشاره دارد كه در اين صنعت تنها از طريق سال ها تجربه بدست مي آيد.
ليدرهاي باتجربه و آگاه مي دانند كه چگونه از سردرگمي نجات پيدا كنند و به سمت صرفه جويي در منابع و هم چنين سودآوري روي آوريد.آن ها راه و روش موفق شدن را به شما نشان مي دهند و شما را تشويق مي كنند به آن ها دست يابيد.


فرهنگ صحيح سازماني

صحبت كردن راجب فرهنگ صحيح سازماني و سازمان فروش و گروه آسان است. اما ساختن سازمان فروش بر طبق فرهنگ صحيح، به هيچ وجه ساده نيست.
ساختن فرهنگ صحيح نيازمند انجام اموري بيش از صحبت و ادعاي فرهنگ است. نيازمند به وجود آوردن و گسترش فرهنگ همكاري و پيشرفت جمعي و همچنين وضع قوانين و محدوديت هايي براي كنترل گروه ها و بازاريابان است.
نيازمند ايجاد روحيه فروش و تعاون است. نيازمند اين است كه از خود مدير شركت گرفته تا بازاريابان به اين امر واقف باشند كه بايد طبق قوانين حركت كرد تا بتوان به رشد و پيشرفت رسيد. شركتي كه اين فرهنگ را توسعه و آموزش مي دهد، شركت مناسبي براي فعاليت بازاريابان بازاريابي شبكه اي است.


حضور فيزيكي

اين مورد بسيار قابل تامل است. زماني كه افراد در جلسات حضور دارند، تاثير بيشتري در كار و پيشرفت آن ها ديده مي شود و كار تيمي در دفاتر فيزيكي قانوني و شعب شركت موثرتر خواهد بود.


فناوري

شركت هاي خوب، راه هايي براي هوشمند سازي فناوري پيدا مي كنند.
آن ها راه هايي براي ايجاد ارتباط آسان تر با مصرف كننده نهايي از طريق تلفن همراه، شبكه ها اجتماعي و... براي جلوگيري از اتلاف وقت بازاريابان و مصرف كنندگان نهايي با استفاده از تكنولوژي فراهم نموده اند. همچنين با استفاده از فناوري راه هايي براي آموزش و ارتباط بيشتر با بازاريابان ارائه كرده اند. تيم شركت نيز نياز به استفاده از تكنولوژي براي افزايش گردش كار دارد.

با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه ما باشيد.

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۲۷:۲۹

به گزارش ايران هشدار، حتما اين روزها در كانال‌هاي تلگرامي يا سايت‌هاي اينترنتي به نوعي از سرمايه‌گذاري برخورده‌ايد كه در ازاي پرداخت سرمايه براي يك فعاليت مولد، سودهاي قطعي ماهانه نصيبتان مي‌كنند. معمولا اين روش سرمايه‌گذاري سود ماهانه‌اي بيش از سودهاي بانكي يا سود بازار سهام براي شما به ارمغان خواهد آورد. اگر افراد بيشتري را به اين سرمايه‌گذاري معرفي كنيد، سود بيشتري هم به جيب مي‌زنيد، اما اين تمام ماجرا نيست. با چشم بر هم زدني پرداخت اين سود از سوي شركت سرمايه‌گذاري متوقف خواهد شد، زيرا اين شركت عملا فعاليت اقتصادي نداشته است؛ آن زمان است كه متوجه مي‌شويد در يك حقه پانزي گرفتار شده‌ايد.

يك جست‌وجوي ساده در اينترنت چارلز پانزي را به‌عنوان پايه‌گذار اين روش كلاهبرداري معرفي مي‌كند. اگرچه گفته مي‌شود پيش از آن چارلز ديكنز نيز در برخي رمان‌هاي خود به چنين روشي اشاره كرده است، اما اين پانزي‌ست كه با عملياتي‌ كردن آن، نام خود را براي اين روش كلاهبرداري ثبت كرده است! او با خريد كوپن‌هاي تخفيفي اداره پست و تعهد دادن آنها در آمريكا و كشورهاي ديگر به سرمايه‌گذاران وعده پرداخت ۵۰ درصد سود را در ۴۵ روز يا ۱۰۰ درصد سود در ۹۰ روز مي‌داد. در حالي كه او با استفاده از سرمايه سرمايه‌گذاران جديد، سود اولين‌ها را پرداخت مي‌نمود توانست در حدود يك سال ۲۰ ميليون دلار كسب كند. اما به دليل آنكه حقه پانزي يك راه بي‌نهايت نيست، كسب درآمد و جذب سرمايه نهايتا متوقف و شيوه او شناسايي شد.

 پول داغ در دست كلاهبرداران

كارشناسان اقتصادي بر اين باورند كه حقه پانزي زماني بروز مي‌كند كه يك اقتصاد به شدت دچار تورم شده و با رونق فاصله‌اي ملموس داشته باشد. در اين شرايط پديده‌اي به نام «پول داغ» شكل مي‌گيرد كه بر اساس آن، هيچ‌كس تمايل ندارد پول نقد را نزد خود نگهداري كند زيرا ارزش پول به سرعت در حال كاهش است. در اين ميان رشد پديده‌هايي مانند دلالي و سفته‌بازي بر التهابات اقتصادي افزوده و صاحبان سرمايه را به سوي معاملات سوداگرانه سوق مي‌دهد. در حقيقت رونق سوداگري در اقتصاد يكي از الزامات بازي پانزي است كه در حال حاضر اقتصاد ايران به شدت به آن دچار است.

در شرايطي كه بازار خودرو، مسكن، طلا و غيره روزهاي بي‌ثبات و پرالتهابي را تجربه مي‌كنند، برخي افراد به دنبال سودهاي كلان و كم‌خطر در اين آشفته‌بازار به دام دلالان مي‌افتند. اين در حالي است كه در تبليغات اين كلاهبرداران قابليت نقدشوندگي سرمايه بسيار بالا عنوان شده و فرد گمان مي‌كند هر زمان كه بخواهد مي‌تواند به اصل سرمايه خود دست يابد. در نتيجه پس از چند مرتبه دريافت سود و جلب اعتماد، خود سرمايه گذار اقدام به تبليغات براي كلاهبرداران مي‌كند و از ميان دوستان و آشنايان، سرمايه‌گذاران جديدي را به اين بازي معرفي مي‌كند؛ بي‌آنكه بداند در چه دامي گرفتار شده است. در حقيقت اين خود سرمايه‌گذاران هستند كه اين سيستم مالي كلاهبردارانه را تقويت مي‌كنند. اين بازي تا زماني ادامه مي‌يابد كه كلاهبردار بتواند افراد جديدي را جذب كند؛ به محض توقف سرمايه‌گذاري به دليل آنكه فعاليت اقتصادي وجود نداشته و اين تنها يك فريب بوده است، كلاهبردار با باقيمانده سرمايه متواري خواهد شد.

بادكردن بادكنك پانزي توسط سرمايه‌گذاران

گفته مي‌شود يكي از مهمترين دلايلي كه در تقويت اين نوع كلاهبرداري نقش دارد سود بالاي پرداختي به سرمايه‌گذاران است. اين روش نه تنها سبب مي‌شود سرمايه‌گذاران تمايلي به برداشت از سيستم نداشته باشند بلكه موجب آن مي‌شود كه سرمايه‌هاي جديدي را به اين بازي بياورند و در حقيقت بادكنك پانزي را بيشتر باد كنند. در چنين شرايطي تبليغات اين سرمايه‌پذير درست جلوه مي‌كند و سبب مي‌شود كلاهبردار بتواند نقشه‌هاي تكميلي خود را اجرايي كند. مانند اينكه شركت جديدي را براي سرمايه‌گذاري مجدد معرفي كرده و در عين حال اجازه برداشت از شركت اول را ندهد.

  در اين حالت به دليل آنكه سرمايه‌گذار به طور منظم سود كلان خود را دريافت كرده است، به نقشه دوم نيز اعتماد مي‌كند و وارد بازي مجدد كلاهبردار مي‌شود. سپس دوستان خود را وارد مي‌كند و اين روند همچنان تا اتمام سرمايه‌گذاري ادامه خواهد داشت. اين نوع كلاهبرداري بيش از آنكه به هوشمندي كلاهبردار مربوط شود، از شرايط آشفته اقتصادي و كاهش ارزش پول ملي ناشي مي‌شود. در شرايطي كه فرد پس از سال‌ها كار و تلاش شاهد بي‌ارزش‌شدن تمام دارايي خود است و از سوي ديگر هيچ‌گونه فعاليت مولد و سودده اقتصادي در كشور در جريان نيست، چنين آگهي‌هايي مي‌تواند بسيار وسوسه‌انگيز باشد. اكنون نيز كشور ما به چنين شرايطي دچار است و ضرورت آن احساس مي‌شود تا با افزايش نظارت و اطلاع‌رساني، راه چنين كلاهبرداري‌هايي بسته شود.

دام پانزي براي شركت‌هاي ورشكسته

در اين ميان برخي شركت‌هاي اقتصادي قانوني نيز به اين روش اقدام مي‌كنند. اين اتفاق معمولا در شركت‌هاي ورشكسته رخ مي‌دهد. شركت‌هاي سرمايه‌پذير ورشكسته يا در آستانه ورشكستگي به دليل ناتواني در پرداخت سود سرمايه‌گذاران، بدون اعلام ورشكستگي اقدام به جذب سرمايه‌گذار جديد مي‌كند. اگرچه تا به اينجاي كار، فعاليت شركت قانوني‌ست اما در نهايت به دليل آنكه نخواهد توانست سود مكفي را تامين كند، در همين بازي گرفتار مي‌شود و فعاليت‌هاي كاملا قانوني تبديل به يك كلاهبرداري بزرگ خواهد شد. به همين دليل است كه همواره، شفافيت مالي و نظارت بر حسن اجراي آن ضروري قلمداد مي‌شود. تنها در صورت نظارت نهادهاي ذي‌ربط است كه صورت‌هاي مالي شركت بررسي شده و ورشكستگي يا عدم آن براي سرمايه‌گذاران افشا مي‌شود. در غير اين صورت ممكن است روندي كه در مورد موسسات مالي غيرمجاز رخ داد در اين مقوله نيز طي شده و به سرمايه‌هاي مردم و بخش‌هاي كلان اقتصادي ضربه وارد آورد. در سال ۲۰۰۸ يكي از بزرگترين اختلاس‌هاي تاريخ به سوژه اول رسانه‌هاي آمريكا تبديل شد. شركت سرمايه‌گذاري برنارد مدوف در وال‌استريت كه از سال ۱۹۶۰ شروع به كار كرده بود به خاطر رسوايي مالي مدير آن به كار خود پايان داد. يكي از اصلي‌ترين اتهامات مدوف استفاده از سيستم پانزي براي پرداخت سود به سرمايه گذاران بود.

با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه ما باشيد.

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۴:۵۶:۰۹

به منظور آشنايي با ضوابط و مقررات بازاريابي شبكه اي و جلوگيري از ضايع شدن حقوق بازاريابان در اين مقاله به بررسي برخي موارد مي پردازيم.

1- اطلاعات هويتي و تمامي اطلاعات مورد نياز در هنگام ثبت نام را بطور صحيح و كامل وارد نماييد و پس از دريافت كد بازاريابي خود فعاليت خود را آغاز كنيد. ثبت اطلاعات اشتباه بر عهده شخص مي باشد.

2- اطلاعات مربوط به نام كاربري و رمز عبور را در نزد خود نگه داريد و از دادن اطلاعات خود به ديگران خودداري نماييد. هرگونه درخواستي در جهت خروج از شركت، ثبت سفارش، محل تحويل كالا و... بر عهده بازارياب مي باشد.

3- اقدام به خريد مازاد بر نياز خود و خريد غيرواقعي نكنيد.

4- بعد از بررسي قيمت و كيفيت كالاي مصرفي و شرايط طرح درآمدي شركت، سفارش خود را ثبت كنيد.

5- تمامي تراكنش هاي مالي بين بازارياب و شركت بايد از طريق سيستم بانكي انجام گيرد و انتقال وجه بصورت نقدي خلاف قانون مي باشد. هم چنين از دسترس قراردادن اطلاعات حساب و بانكي خود به ساير بازاريابان خودداري كنيد. پورسانت شما نيز توسط شركت به حساب شخصي شما واريز مي شود.

6- امكان بازخريد كالا درصورت عدم امكان فروش براي شما وجود دارد. اما بايد كالاي شما شرايط بازخريد را داشته باشد و تمام مبالغ قانوني و كل پورسانت محاسبه شده در مجموعه بابت حجم خريد شما از مبلغ فاكتور كسر خواهد شد.

7- در زمان تحويل كالا از صحت و سلامت كالا خود مطمن شويد و از دريافت كالا معيوب و با مغاير با سفارش خودداري كنيد.

8- امكان فعاليت هم زمان در چند شركت براي بازارياب وجود ندارد. قبل از ثبت درخواست خروج، از شركت اوليه و گذشت 15 روز، امكان ثبت نام و دريافت كد واحد براي بازاريابان در شركت جديد وجود ندارد.

9- برگزاري جلسات آموزشي نتورك ماركتينگ تنها در دفاتر و شعب رسمي شركت مجاز مي باشد. به منظور آگاهي از برگزاري همايش ها و سمينارهاي شركت از طريق دفتر مركزي شركت اطلاع كسب كنيد. ليست شركت هاي داراي مجوز فعاليت بازاريابي شبكه اي در سايتنتورك ماركتينگ اطلاع رساني شده است و وضعيت فعاليت شركت به صورت برخط در سايت شركت قابل دسترسي است، هم چنين از طريق سامانه پيامكي 30006082 امكان استعلام در خصوص شركت هاي بازاريابي شبكه اي براي شما وجود دارد.

منبع: ايران هشدار

با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه ما باشيد.

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۰۴:۲۹

در كشور ما هم چنان بسياري از افراد تصور مي كنند كه بازاريابي شبكه اي همان شركت هاي هرمي هستند كه با كلاهبرداري قصد دزديدن پول افراد را دارند. در حالي بايد گفت در شركت هاي هرمي در واقع محصولي به افراد ارائه نمي شود و يا در صورت ارائه محصول، محصولات از كيفيت پاييني برخوردار هستند. در اين شركت ها اعضا متعهد مي شوند افرادي را به شركت معرفي كنند و به ازاي سرمايه گذاري آن فرد كميسيون دريافت مي كنند. اما در نتورك ماركتينگ، اصل بر فروش محصول است و سپس مي توان در ازاي معرفي افراد و فروش آن ها سود دريافت كرد.

با افزايش شركت هاي هرمي مراجع قانوني بر آن شدند تا قوانيني را براي ام ال ماركتينگ وضع كنند. شركت ها بايد با دريافت مجوز از وزارت صنعت و معدن و تجارت، مي توانند فعاليت خود را آغاز كنند. شما عزيزان مي توانيد با بررسي رنگ نماد موجود در سايت، به قانوني يا غيرقانوني بودن اين شركت ها آگاه شويد.

اگر رنگ اين نماد سبز بود يعني مجاز به فعاليت هستند.

اگر زرد بود يعني مجاز به فعاليت يك ماهه براي رفع ايرادات هستند.

اگر رنگ نماد قرمز بود يعني موقتا بمدت شش ماه تعليق شده است.

رنگ سياه هم نشان دهنده اتمام مجوز فعاليت آن شركت مي باشد.

در بازاريابي شبكه اي روش كسب درآمد به 2 صورت است، اول اينكه شما به ازاي فروش مستقيم كالا به مصرف كننده، مي توانيد درآمد كسب كنيد و روش دوم كسب درآمد به ازاي فروش از طريق زيرمجموعه تان. حال هر مقدار فروش شما و زيرمجموعه تان بيشتر باشد درآمد بيشتري نيز كسب خواهيد كرد.

شما براي فروش محصولات مي توانيد به صورت حضوري يا از طريق تبليغات كلامي محصولات شركت را بفروشيد و تا محصولي فروخته نشود پولي بين شركت و فرد حاضر در اين شركت جابجا نمي شود و پورسانتي نيز تعلق نمي گيرد.

بازاريابي شبكه اي يك روش كسب و كار است كه نياز به تلاش زيادي دارد. شما يك شبه نمي توانيد به پول زيادي برسيد بلكه با تلاش و استمرار در كار مي توانيد موفق شويد.

با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه ما باشيد.

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۴۰:۳۰

در اين مقاله به بررسي چند ويژگي بازاريابان موفق كه در كتاب از سير تا پياز بازاريابي شبكه اي ذكر شده است، مي پردازيم.

رويا پردازند.

احتمالا در گذشته شما هم در كلاس درس در حال رويا پردازي بوديد كه گاهي در اين شرايط مچ شما را گرفتند. اميدواريم با اين كار بطور كامل روياپردازي را كنار نگذاشته باشيد چرا كه روياپردازي يك خصيصه شخصي است. بازاريابان شبكه اي موفق بلااستثنا آدم هايرويا پردازي هستند، آن ها مي دانند چه مي خواهند و از رويا پردازي نمي هراسند. به قول ارل نايتيگل "در آمريكا هر كس هر چيزي را بخواهند به دست خواهد آورد. اما مشكل اينجاست كه بسياري حتي نمي دانند كه چه مي خواهند."

    بازاريابان موفق نمي گويند امتحان كنيم ببينيم، آن ها مي گويند مي خواهم موفق شوم!

افرادي كه در بازاريابي شبكه اي موفق مي شوند از همان ابتدا به قصد موفقيت وارد اين حرفه مي شوند و هيچ وقت به قصد امتحان كردن وارد نتورك ماركتينگ نمي شوند. داگ فاير مربي معروفي بازاريابي شبكه اي مي گويد: همه ميليونر ها يك خصيصه مشترك دارند و آن اينكه در خواسته هايشان مصمم هستند. بازاريابان شبكه اي موفق مي دانند كه در عالم امتحان و شانس چيزي بدست نمي آيد. داو مي گويد : "قدرت افراد موفق در عزم آن ها براي موفق شدن نهفته است. در بازاريابي شبكه اي هيچ چيز قوي تر از اين نيست كه عزمت را جزم كني تا فقط سر از مقصد موفقيت بيرون بياوري و لاغير"

آموزش پذير هستند.

دن هالينگز معلم سابق و توزيع كننده شركت (NSA)كه  به او امكاني داد تا بتواند به مشاور شركت هاي بازاريابي شبكه اي تبديل شود، مي گويد: (اصلي ترين قضيه در بازاريابي شبكه اي، آموزش و انجام دادن يك فرايند ساده قابل همانند سازي است. بازاريابان شبكه اي موفق به قول انگليسي ها چرخ را از نو اختراع نمي كنند. آنها به دنبال شركتي مي گردند كه پيشاپيش برايشان يك سيستم قابل اطمينان  و موفق، طرح ريزي كرده باشد. آن وقت سيستم را فرا ميگيرند و شروع به همانند سازي آن مي كنند. بله به همين سادگي است، گرچه برخي دوست دارند آن راپيچيده نشان دهند).

اگر شما جزو آن دسته آدمهايي هستيد كه مايل به پيروي از راهنمايي هاي افراد ديگر نيستيد و به هنگام استفاده از سيستم اشخاص ديگر معذب ايد، توصيه ما اين است كه قبل از شروع به كار بازاريابي شبكه اي به اندازه كافي تامل كنيد؛ چون در غير اين صورت مايوس و دلزده خواهيد شد.  بازاريابان شبكه اي موفق، بلااستثناء افرادي آموزش پذيرند و البته در مقام معلم، همين آموزشها را به افراد ديگر نيز منتقل مي كنند. يان رو مي گويد كه به اعتقاد وي، بازاريابان شبكه اي بالقوه موفق، داراي 5 ويژگي هستند" فروشندگاني  " كه " معلم و مربي " هستند;  "مشتاق " اند و داراي "نگرش "  مثبت و معطوف به موفقيت هستند و نهايتا خواستار كسب "پول "  بيشترند.

سازنده اند.

ساختن يك تجارت رضايت بخش و سوداور در بازاريابي  شبكه اي، بايد از نخستين فرد شروع شود و با توجه آگاهانه به تك تك افراد پيش برود. به قول  ادواردز دمينگ "وقتي ماهي مي گندد، گند از سرش شروع ميشود و به پايين كشيده مي شود". بازاريابان شبكه اي موفق، اهميت خودسازي ذهني، جسمي و عاطفي را خوب مي فهمند و مي دانند باقي مجموعه هم با الگو برداري از آنها ساخته مي شود. اما چگونه  مي توان خود را ساخت؟ مطالعه كنيد، فيلمهاي ويديويي را ببينيد، در سمينارها شركت كنيد و... . كاني دوگان ميگويد نخستين سال از شش سال فعاليتش در بازاريابي شبكه اي را همچون يك اسفنج سپري كرده است. وقتي كارش را با آكسي فرش شروع كرد، اصلا فروشنده با تجربه اي نبود، لذا براي موفقيت به كسب مهارتهايي نيازداشت. وي ميگويد:"درخلال همان يك سال اول، هر كتابي راجع به بازاريابي شبكه اي كه به دستم ميرسيد با ولع تمام ميخواندم. دوستهايم را به كنفرانس تلفني فرا مي خواندم. در سمينارهاي ليدرها شركت ميكردم و از آنها نكته ها ياد ميگرفتم، بالاخره سبك خودم را يافتم". پس از آن او مجموعه اي ساخت كه هم اكنون 5000 نفر عضو دارد.

حسن جو هستند نه عيب جو.

هيچ شركتي يا بازاريابي شبكه اي كامل وبي عيب نخواهد بود. بازاريابان شبكه اي موفق به خوبي به اين مسئله واقفند كه در تجارت چيزي به اسم كمال و فقدان نقص وجود ندارد و لذا هميشه در پي محاسن و نقاط مثبت شركت و توزيع كنندگانشان هستند. حتي شركتي كه نهايت سعي اش را مي كند تا كارش را بي عيب و نقصان انجام دهد،گاهي اوقات دچار خطا مي شود. ممكن است اين خطا مربوط به طرح باز پرداخت باشد يا توسعه محصولات يا برنامه بازاريابي و يا مربوط به فن آوريهاي مورد استفاده ايشان. در هرحال اين امكان وجود دارد كه برخي امور درست پيش نرود و يا دچار مشكل شود. به همين منوال، بازاريابان شبكه اي نيز ممكن است بعضي اوقات مرتكب اشتباهاتي شوند، ممكن است تعهداتي بدهند كه قادر به انجام دقيقش نشوند: برخي ممكن است بهتر از بقيه كار را ياد بگيرند، بعضي ها فروشندگان بهتري از آب در خواهند آمد و يا توانايي بيشتري در زمينه ايجاد رابطه و يا آموزش خواهند داشت. در تمام اين موارد بازاريابان شبكه اي موفق از اين نكته غافل نخواهند شد كه تاكيد براشتباهات و امور منفي به هيچ وجه كارساز و راهگشا نخواهد بود.

هميشه حي و حاضرند.

بازاريابان شبكه اي موفق هميشه حضور دارند. داگ فايربو ميگويد:"بازاريابان شبكه اي برتر هميشه حضوري محسوس دارند. در هر موضوعي حضور دارند، در جلسات، در مكالمات و در كنفرانسهاي تلفني و مهمتر از همه اينكه آنها هميشه هرجالازم است حضور دارند".

باانگيزه اند.

(بازاريابي شبكه اي آنقدر هيجان انگيز است كه نميتواني انجامش ندهي)! اين جمله متعلق به راس نولاند اس؛كسي كه سالها از انجام دادن كار بازاريابي شبكه اي پرهيز ميكرد و به كار در بنگاه املاك و مستغلات در هيوستن تگزاس اشتغال داشت. راس كار در بنگاه را كنار گذاشت ودر عرض چند سال، يكي از بهترين سازمانهاي فروش را در شركت اكسل كاميونيكيشن ساخت. او تجسم انگيزه است:" هروقت فرد جديدي وارد سازمان فروشم ميشود، گويي بليط بخت آزمايي ام برنده شده است! چون آن فرد قراراست كار عظيمي را به انجام برساند و من قرار است در آن دخيل باشم "! راس در ادامه ميگويد بخش عظيمي از موفقيت شما در بازاريابي شبكه اي به «تعهد عاطفي» شما به تجارتتان بستگي دارد.

پشتكار دارند و صبورند.

ليدرهاي بازاريابي شبكه اي خوب مي دانند كه همه افراد دفعه اول و حتي دفعه دهم، (بله) نخواهند گفت. بنابرين، موفقيت در اين كار جز بامداومت وصبوري به دست نخواهد آمد. دلشان با اين كار است داگ فايربو مي گويد:" ليدرهاي موفق دل و جانشان با اين تجارت است. آنها كارشان را با رضايت كامل قلبي انجام مي دهند و هرگز به پشت سرشان نگاه نميكنند. آنها قلبا متمايل به موفق كردن زيرمجموعه شان هستند، حتي موفق تر از خودشان. قلبشان با علايق وآرزوهاي مشتريان احتمالي شان است و قلبشان را آماده پذيرش موفقيت كرده اند، انتظارش را ميكشند، خواهان آنند، آن را جذب مي كنند و نهايتا آن را بدست مي آورند".

منبع: كتاب از سير تا پياز بازاريابي شبكه اي

  نويسنده: زيگ زيگلار و دكتر جان پ.هيز

با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه ما باشيد.

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۴:۱۴:۴۰

چشم انداز مثبت در زندگي يكي از با ارزش ترين دارايي هايي است كه يك فرد مي تواند داشته باشد. افراد مثبت انديش هميشه منتظر موفقيت، سلامت، شادي، ثروت و روابط خوب با ديگران هستند و آنها را به سمت خود جذب مي كنند.

همه ي اينها به دليل موفق بودن افراد مثبت انديش يا بالا بودن اعتماد به نفس آنها نيست بلكه به نوع طرز تفكرشان در زندگي بستگي دارد.

قانون اصلي جذابيت عبارت است از: افكار مثبت، نتايج مثبت در پي خواهد داشت. افكار شما بسيار قوي تر از سيگنال هاي الكتريكي بين سيناپس ها هستند، آنها بر زندگي شما و كساني كه در اطراف شما هستند تاثير مي گذارند!

 هميشه منتظر اتفاق هاي خوب در زندگيتان باشيد براي مثال به موفقيت فكر كنيد، بيشتر شدن درآمدتان يا قرار گذاشتن با يكي از دوستان صميمي و … هر چيز مثبت ديگري كه در يك روز امكان دارد براي شما اتفاق بيفتد. كافيست فقط به اتفاق خوب فكر كنيد نياز نيست آن را مجاب كنيد تا حتما و در ان لحظه اتفاق بيفتد فقط در موردش فكر كنيد. به دنبال فرصت هايي براي دستيابي به اهداف خود در همه زمان ها باشيد و زماني كه آن را يافتيد تحت كنترل داشته باشيد. ·

  افكار منفي را با افكار مثبت جايگزين كنيد. اگر افكار منفي به ذهن شما خطور كرد نفس عميق بكشيد چند ثانيه چشمانتان را ببنديد و به اتفاقات خوب فكر كنيد. ·

  ارتباطتان را با افراد منفي كم رنگتر كنيد. آنها انرژي شما را مي گيرند. اگر دوست صميمي داريد كه بدبين و افكار منفي در سر دارد و مايل به تغيير نيست برايتان كمي سخت خواهد بود، اما شما بايد خودتان را از همه ي منفي ها جدا كنيد. ·

  قبل از شروع در هر پروژه جديد و يا فعاليت، تجسم نتيجه مثبت كه مي خواهيد به آن دست يابيد فكر كنيد. تحت هيچ شرايطي اجازه ندهيد افكار منفي سراغتان بيايد و ترس از شكست و يا ناتواني بر شما غلبه كند. گام هايتان را مصمم و قوي برداريد و به سوي اهدافتان پيش برويد. · 

كارهايي را كه با انجام دادن آنها احساس لذت و خوشي به شما دست مي دهد انجام دهيد، اگر كاري را دوست نداريد مجبور به انجام آن نيستيد. اين به معني خودخواه بودن نيست زيرا ما انسانها در بعضي مواقع مجبور به انجام كارهايي هستيم كه از آن لذت نمي بريم بلكه باعث رضايت ديگران مي شود. هرچند اعتقاد بر اين است كه فردي كه مثبت انديش باشد حتي كارهايي كه باعث لذت او نمي شود مي تواند تحمل كند. · 

از تكرار جمله “من نمي توانم” اجتناب كنيد، فقط و فقط از جمله “من مي توانم” استفاده كنيد. حتي به نظر من اين جمله كافي نيست! با اعتماد به نفس كامل بگوييد اصلا من براي اين كار ساخته شده ام. هر عملي با خوش بيني قابل انجام است. · 

زبان بدنتان را حفظ كنيد، هميشه سينه ستبر و با گام هاي محكم و استوار راه برويد. زبان بدن خوب نشانه اعتماد به نفس و خوش بيني است. بطور منظم ورزش كنيد حتي اگر شده بمدت كوتاه و سبك. فعاليت فيزيكي انواع اندورفين هاي مثبت را آزاد مي كند كه مي توانند براي افراد حتي بدبينانه شگفت انگيز باشند .

 اولين چيزي كه به مثبت انديشي در كار و فعاليتهاي شغلي كمك ميكند انتخاب شغل مورد علاقه است وقتي كه با علاقه به كار و شغلي مشغول شويم ديد بهتري نسبت به آن داريم چون در شغل مورد علاقه مان عملكرد بهتري داريم بنابراين انگيزه ي بيشتري هم وجود دارد تا بهتر بتوانيم در شغل و كار موفق باشيم. بنابراين انتخاب شغلي كه مورد علاقه ما است يكي از مهمترين عواملي است كه به مثبت انديشي كمك ميكند براي اينكه ديد مثبت در كار و همچنين ديد مثبت به آينده داشته باشيم بايد بيشتر روي پيدا كردن راه كارها در كار تمركز كنيم تا روي مشكلات كاري.

هميشه سعي كنيد به ويژگي ها و توانايي هاي خود در كار بيافزاييد خواندن كتاب، استفاده از تجربيات ديگران و كسب علم و دانش بيشتر در زمينه ي كاري به ديد مثبت كمك ميكند.  هميشه براي حل مشكل به آن ديد مثبت داشته باشيد و اين مشكل را يك فرصت براي كسب بيشتر تجربه در كار در نظر بگيريد. مشكلاتي جزئي كه در روز با آن مواجه هستيم مثل ترافيك و... نبايد باعث ايجاد نارضايتي از كار شود و ديد مثبت ما به كار را كم كند.

با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه ما باشيد.

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۱۶:۵۴

يكي از ادعاهايي كه درزمينه بازاريابي شبكه اي مطرح مي شود اين است كه هر كسي مي تواند كار بازاريابي را انجام دهد و به درآمد بالايي نيز دست يابد. اين ادعا نيمي از حقيقت را بيان مي كند و به طور كامل صحيح نيست. اين ادعا بسيار گمراه كننده است، چرا كه همه افراد توانايي انجام فروش و بازاريابي را ندارند و هم چنين هيچ كدام از بازاريابان نمي توانند درآمد يكساني داشته باشند.

افرادي كه وارد نتورك ماركتينگ مي شوند ويژگي هاي متفاوتي از نظر مالي، زماني و مهارت دارند و عده اي قادر هستند كسب و كار پرسودتري را در طول مدت 24 ماه بسازند. اما اين موضوع به اين معني نيست كه افراد بعدي هم قادر خواهند بود در همين مدت زمان، به همين جايگاه دست يابند.

ايرادي كه براي اين ادعا مطرح است اين است كه عنوان شده همه افراد با سرعت هرچه تمام تر مي توانند به درآمد و نتايج مشابه به افراد كهنه كار شركت دست پيدا كنند، درصورتي كه اين يك ادعا بيشتر نيست. بطور مثال فردي كه مدير فروش و تبليغات يك شركت بوده به عنوان يك نماينده فروش در شركتي مشغول به كار شود آيا سرعت پيشرفت و دست يابي به درآمد او همانند افراد ديگري هم چون مهندس، منشي، خانه دار،كارمند بانك و... است؟؟ مسلما جواب اين سوال منفي است به دو دليل:

1- تجربه كاري فردي كه مدير فروش بوده با افراد معمولي متفاوت است و استرس ها و بحران هايي كه افراد ديگر با آن مواجه مي شوند را اين فرد ندارد.

2- اين فرد با فراغ بال بيشتري قادر به سرمايه گذاري در اين كار مي باشد و بدون مواجه با مشكل مي تواند سرمايه گذاري در اين كار را انجام دهد.

اين حرفه همانند پازل است. عوامل متفاوتي در رسيدن به موفقيت موثر هستند كه درست و منظم چيده شدن آن ها سبب تسريع و راحت انجام شدن كارها مي شود.

يكي از قطعات پازل سطح مهارت افراد است. ميزان مهارت فروشندگي كه يك فرد در آغاز كار با خود  به همراه دارد بر موفقيت او تاثير خواهد گذاشت. البته لازم به ذكر است كه تمامي اين مهارت ها را مي توان با آموزش به افراد توسعه داد يعني هر كسي كه بخواهد مي تواند اين مهارت ها را ياد بگيرد و آن ها را توسعه دهد. البته سطح مهارت عاملي است كه نياز به كنترل ندارد يعني وقتي مي خواهيد تيم جذب كنيد لازم نيست حتما از بين افراد با مهارت باشد، چرا كه افراد به راحتي مي توانند اين مهارت را با صرف وقت ياد بگيرند.

اما سه عامل بسيار مهم ديگر وجود دارد كه بايد در جذب افراد به آن ها توجه داشت و آن ها كنترل كرد:

زمان

علاقه

نقدينگي

 زماني كه با افراد صحبت مي كنيد مطمن شويد كه آن ها علاقه به ساختن يك كسب و كار بلند مدت را دارند و به دنبال يك جهش سريع و يك شب ثروتمند شدن نيستند. افراد مي توانند كارشان را با 8 تا 10 ساعت كار در هفته بسازند اما اگر مي خواهند به عنوان يك شغل تمام وقت به آن نگاه كنند و در آن جدي باشند، حداقل نياز به 15 ساعت كار در هفته دارند. براي رسيدن به درآمد به 8 تا 10 ساعت زمان در هفته نياز داريد، اين زمان به جز زماني است كه براي آموزش و ساير فعاليت هاي حمايتي مورد نياز است. براي دست يابي به درآمد مناسب بايد وقت آزاد بيشتري براي انجام اين كار بگذارند.

عامل دوم دارا بودن نقدينگي است. افراد براي انجام كار لازم است بودجه بازاريابي ماهيانه داشته باشند و اين بودجه را صرف امور ديگر نكنند. اين موضوع را شركت و يا بالاسري هاي شما به شما نمي گويند اما براي اجراي كار با پتانسيل كامل لازم است.

عامل بعدي داشتن انگيزه و علاقه است. اگر فرد همه عوامل را داشته باشد ولي علاقه نداشته باشد موفق نخواهد شد. برخي از افراد هستند كه علاقه به كار و فروش دارند سعي كنيد اين افراد را جذب كنيد و بر روي آن ها سرمايه گذاري انجام دهيد، چرا كه قسمت اعظم درآمد شما از طريق اين افراد بدست مي آيد.

ممكن است افرادي باشند كه زمان و پول دارند ولي علاقه به كار و محصول شما ندارند، از جذب اين افراد خودداري كنيد. به كارگيري اين افراد  به زيان شما و تيم تان خواهد بود. بهتر است افرادي را كه علاقه ندارند در زمان بهتري فعاليت شان را آغاز كنند چرا كه شروع كار بدون آمادگي منجر به دلسرد شدن و شكست و نهايتا ترك كار خواهد شد.

مالكان كسب و كارهاي موفق سازمان شان را با افرادي مي سازند كه بتوانند بهترين نتيجه را براي آنان به ارمغان بياورند.

با توجه به نكات ذكر شده مي توانيد افراد مناسب را به كار گرفته و به موفقيت مورد انتظارتان در ام ال ام دست يابيد.

 با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه ما باشيد.

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۲۵:۳۵

ناتورا بزرگترين شركت توليد لوازم آرايشي و بهداشتي در برزيل است كه در سال 1969 توسط لوئيز سئابرا تاسيس شد.

اين شركت تمامي محصولات بهداشتي، عطر، محصولات مراقبت از پوست و مو و ساير كالاهاي مصرفي كه بر پايه آرايشي و بهداشتي است را، توليد مي كند.

در حال حاضر داراي 1.2 ميليون فروشگاه و عامل فروش مي باشد كه به صورت تك سطحي فعاليت مي كند. اين شركت در كشورهاي ديگر هم چون فرانسه، مكزيك، كلمبيا، شيلي، برزيل، آرژانتين، بريتانيا، پرو، استراليا و ايالات متحده آمريكا مستقر مي باشند. دفتر مركزي اين شركت در شهر كاماجار برزيل قرار دارد و سهام آن از سال 2004 در بازار بورس سائوپائولو معامله مي شود.

ميزان فروش و تعداد بازاريابان اين شركت را در چند سال آخير در جدول زير مشاهده كنيد.

با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه ما باشيد.

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۲ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۱۹:۳۳

در زمينه بازاريابي شبكه اي دروغ هايي مطرح مي شود كه بتوانند افرادي جديدي را به اين صنعت وارد كنند.مثلا مي گويند :شما وارد شويد ما كسب و كارتان را براي شما مي سازيم.اين ادعا كاملا شك برانگيز است. اينكه شما نه بفروشيد نه عضو جديد وارد كنيد، سبب جذب افراد تنبل به اين عرصه مي شود.علاوه بر اين ادعا، ادعاهاي ديگري نيز مطرح مي شود هم چون: صدها نفر در صف انتظار هستند تا بصورت خودكار زيرمجموعه شما شوند و يا اينكه شما جايگاه خود را تثبيت كنيد ما برايتان مي فروشيم و امثال اين ادعاها.

افراد هميشه مي خواهند باور كنند كه مسير موفقيت و ثروت بسيار راحت است.اين ادعاها فقط سبب جذب افراد تنبل مي شود.

بازاريابي كسب و كاري است كه در آن سرمايه گذاري براي تعداد بسياري از افراد وجود دارد و كسب و كاري جذاب است.

شما در نتورك ماركتينگ دو چيز را ارائه مي دهيد، يكي كالا و يا خدماتي كه شركتي كه عضو آن هستيد عرضه مي كند و ديگري شغلي براي عامه افراد.

اكثر افراد كه آشنا با مدل كار كارمندي هستند شناخت و آشناييتي با اين مدل كار كردن، ندارند.

در اين كار، اگر شركت به شما بگويد كه نياز نيست شما محصولات را بفروشيد، به شما دروغي بزرگ گفته است، چرا كه اگر قرار نيست شما محصولي بفروشيد و يا كاري نكنيد پس آن ها چه نيازي به شما دارند؟؟!!...

اگر جز پرداخت هزينه اوليه براي خريد محصول،نياز نباشد شما كار ديگري انجام دهيد پس دليلي وجود ندارد كه به شما پول دهند.اين يك واقعيت اقتصادي است كه شما در مقابل انجام يك كاري پولي دريافت مي كنيد.در حرفه بازاريابي شبكه اي لازم است كه شما يك كار اساسي انجام دهيد و آن هم برقراري تعاملات با افراد است.

دليل اصلي نياز شركت به شما نيز همين است.

وظيفه اصلي شما فروش است. براي اين كار شما به برقراري ارتباط با افراد ديگر و ساختن سازمان فروش نياز داريد.درست است كه سيستم بازاريابي خودكار تا حدودي كمك كننده در انجام وظايف شما هستند، اما آن ها نمي توانند همه كارها را براي شما انجام دهند.

سيستم خودكار عضوگيري تنها نيمي از معامله است، نيم ديگر شما و تلاش هايتان است. مهم نيست چه كسي چه مي گويد، بازاريابي شبكه اي بر پايه روابط شخصي ساخته شده و خواهد شد. همانند هر كسب و كار پايدار و بلند مدتي ، روابط و نظارت برآن همانند چسبي است كه سازمان شما را حفظ مي كند.

پرداختي كه در ازاء صرف زمان و تلاش شما صورت مي گيرد، سازمان شما را اداره كرده، كمك به موفقيت افراد زير مجموعه شما مي كند و رهبري شما را بهبود مي بخشد. اين ها چيزهايي هستند كه يك سيستم خودكار بازاريابي توان انجام آن را ندارد.

هيچ سيستمي جايگزين مديريت انساني نيست و توانايي مديريت گروهي افراد را ندارد.افراد متفاوت از يكديگر و نياز به راهنمايي فردي و هدايت در مسير موفقيت دارند.

همه سيستم هاي خودكار نياز به حضور انسان ها و مديريت و نظارت شان براي به جريان افتادن دارند. هيچ ماشيني به طور كامل به صورت خودكار حركت نمي كند. فردي سوخت به آن تزريق مي كند، موتور آن شروع به كار مي كند، پدال گاز آماده عمل شده و با فشار كلاج، چرخ آن شروع به حركت مي كند. اين سيستم ها يك قطعه ضروري براي كسب موفقيت در سيستم بازاريابي شبكه اي است، اما به تنهايي كافي نيست. آن ها همه كار براي شما انجام نمي دهند، قسمت اصلي كار خود شما و نظارت شما است.

با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه باشيد.

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۳۲:۳۸

در اين مقاله تصميم داريم مواردي را مطرح كنيم كه هر فردي كه وارد بازاريابي شبكه اي نشده يا وارد شده است، به آن نياز دارد.اطلاعات موجود در اين قسمت در برخي موارد توسط شركت ها و بازاريابان بايد اجرا شود و در قسمت هايي به منظور كسب موفقيت بيشتر براي كسب مشتريان احتمالي است.

در اين مقاله 3 موضوع محصولات، طرح درآمدي و شركت را بررسي مي كنيم.

محصولات:

نياز واقعي به محصول: اگر وارد شركت نمي شديد چنين محصولي را با اين قيمت مي توانستيد خريد كنيد؟ كالا را از حيث قيمت و كيفيت در فروشگاه ها بررسي كنيد.

ويژگي محصول: محصولي كه قصد استفاده و يا فروش آن را داريد بايد داراي ويژگي هايي باشد، بطور مثال مصرفي باشد، داراي مجوز هاي لازم از سازمان غذا و دارو و استاندارد باشد.

شرايط محصول و وجود مشتري: شرايط سلامت كالا را در زمان دريافت بررسي و از دريافت كالا معيوب خودداري كنيد. مورد بعدي طرح درآمدي شركت مي باشد.

طرح درآمدي:

عضويت رايگان و عدم اجبار در خريد: بازاريابان نبايد هيچ گونه هزينه اي براي ثبت نام در شركت پرداخت كنند و يا مجبور به خريد محصول در بدو ورود به شركت شوند.

سن قانوني براي فعاليت: سن قانوني افراد براي ورود به شركت هاي بازاريابي شبكه اي 18 سال است.

بررسي سود خرده فروشي: طرح درآمدي شركت بايد سود خرده فروشي مناسبي براي فروشندگان مستقيم درنظر بگيرد.

فعاليت بصورت پاره وقت: منظور از زمان پاره وقت، اختصاص زمان دلخواه در طول روز و يا هفته و كسب درآمد كوتاه مدت و اضافي است.

بررسي رفتار شركت و فروشندگان: شركت ها و فروشندگان آن ها بايد بيشتر بر روي فروش و مصرف محصول تاكيد كنند تا طرح درآمدي و كسب درآمد از شركت.

جدول پيش فرض درآمدي: شركت ها و توزيع كنندگان آن ها نبايد از جدول درآمدي كه صرفا يك پيش بيني است در آموزش خود است، استفاده كنند.

بازخريد كالا: درصورت فسخ قرارداد بازارياب، شركت موظف است كالايي كه امكان فروش آن وجود دارد را مطابق مقررات بازپس گيرد.

معيارهاي واجد صلاحيت: معيارهاي مورد استفاده شركت جهت واجد صلاحيت شدن دريافت پورسانت، بايد معقول و در توان بازارياب باشد.

شركت:

فعاليت بازاريابي: انجام امور مربوط به بازاريابي شبكه اي در اماكني كه فعاليت تجاري در آن جا مجاز نيست، مانند نظامي، آموزشي و فرهنگي، ممنوع است.

صدور كارت شناسايي و گواهينامه آموزشي: هر شركت موظف است براي فروشندگان مستقيم خود كارت شناسايي بازاريابي صادر كند.

اطلاع از آيين نامه 87 ق.ن.ص و مفاد قرارداد: تمامي بازاريابان بايد بعد از انعقاد قرارداد بازاريابي با شركت و اطلاع از مفاد آيين نامه ماده 87 قانون نظام صنفي اقدام به فعاليت كنند.

رقابت سالم: شركت ها و بازاريابان آن ها بايد از هرگونه ادعا و وعده هايي كه منجر به گمراهي مصرف كننده يا بازاريابان احتمالي گردد، مانند مقايسه گمراه كننده كالا و فرصت درآمدي ديگر شركت ها، اجتناب كنند.

منبع : mlmbook

با هلدينگ بزرگ عطاكو در سايت atamlm.ir همراه ما باشيد.

[ ۱ ][ ۲ ]